+ Pridať inzerát

Terénny zamestnanec vo verejnom záujme v rámci NP

Slovakia Trenčiansky kraj Trenčiansky kraj Published December 11, 2020 ID #1254491

Mzda: Viac info tu

Dĺžka praxe: bez požiadavky na odbornú prax

Pozícia vhodná aj pre: absolventa

Pracovný pomer - doba: pracovný pomer na určitú dobu

Pracovná oblasť: Štátna správa

Názov pozície: Terénny zamestnanec vo verejnom záujme v rámci NP

Názov spoločnosti: Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Partizánske

Text inzerátu: Náplň práce:
Organizačný útvar:
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Partizánske, odbor sociálnych vecí a rodiny, oddelenie
sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately – 2 voľné pracovné miesta
sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, agenda sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej
kurately – 3 voľné pracovné miesta
Miesto výkonu práce:
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Partizánske, Námestie SNP 151/6, 958 01 Partizánske – 2 voľné
pracovné miesta
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Partizánske, pracovisko Bánovce nad Bebravou, Sládkovičova
60/6, 957 01 Bánovce nad Bebravou – 3 voľné pracovné miesta

Poradenská práca prvého kontaktu vrátane predbežnej klasifikácie problému
klienta a poradenského usmernenia a poskytovanie relevantných informácií pri riešení krízových
situácií, problémov a zlyhaní v osobnom živote, v partnerských vzťahoch a rodinných vzťahoch
a v širšom prostredí prostredníctvom poradenských postupov vrátane preventívnej a resocializačnej
práce s jednotlivcom, rodinou alebo skupinou.
Rámcový opis pracovných činností:
 poskytovanie pomoci vzhľadom na špecifické potreby klienta, vrátane poskytovania
sociálneho poradenstva v rámci komplexných poradenských služieb
 sieťovanie regionálnych možností pomoci klientovi pri riešení jeho životnej situácie
 zisťovanie a posudzovanie správnosti a adresnosti poskytnutých/poskytovaných dávok
a peňažných príspevkov
 aktivizácia klienta k pozitívnemu riešeniu svojej životnej situácie
 zvyšovanie finančnej gramotnosti so zameraním sa na manažment rodinných financií, vrátane
spolupráce s osobitným príjemcom (cieľom je naučiť klienta účelne používať poskytnuté
dávky a príspevky tak, aby sa zlepšovala jeho životná situácia)
 zisťovanie životnej situácie, ktorá má vplyv pre vznik a trvanie nároku na dávky a peňažné
príspevky a zisťovanie vplyvu tejto pomoci na životnú situáciu klienta
Výhody:
Platová trieda: PT 7 - tarifný plat určený v súlade so zákonom č. 553/2003 Z. z.
o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene
a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov