+ Pridať inzerát

Sanitár, ošetrovateľ

Slovakia Banskobystrický kraj Banskobystrický kraj Published December 16, 2020 ID #1296563

Mzda: 623 € mesačne

Dĺžka praxe: bez požiadavky na odbornú prax

Pracovný pomer - doba: pracovný pomer na neurčitý čas

Pracovná oblasť: Sociálne služby

Názov pozície: Sanitár, ošetrovateľ

Ponúkaný plat: 623 € mesačne

Názov spoločnosti: POLIKLINIKA - LDCH, s.r.o.

Text inzerátu: Náplň práce:
Sanitár, ošetrovateľ.
- sprevádza alebo preváža chorých na vyšetrenie, alebo ak je doprovod nutný pri prevoze pacienta v akútnom stave do nemocnice
- prezlieka, umýva a dezinfikuje matrace, postele chorých, umýva a dezinfikuje nočné stolíky
- pomáha pri úprave tela zomrelého a v nutnosti pomáha pri odvážaní zomrelého
- umýva a dezinfikuje zdravotnícke pomôcky, podložné misy, močové poháre, močové fľaše a pod., stará sa o ich správne uloženie
- manipuluje s čistou a špinavou bielizňou (počíta a triedi) a zabezpečuje balenie prádla do práčovne a triedenie čistej bielizne z práčovne na oddelenie
- stará sa o spísanie, odnesenie a uloženie odevov chorých a ich bezpečné uloženie v šatni na oddelení
- stará sa o bezchybné rozdanie stravy chorým, odnesenie špinavého riadu od pacientov do kuchyne, upratuje čajovú kuchynku
- pomáha pri kŕmení chorých, počas služby zaisťuje u chorých pitný režim
- zúčastňuje sa pri rannej a popoludňajšej toalete pacientov
- počas hospitalizácie u pacientov dlhodobo chorých prevádza pravidelne celkovú hygienu, ako aj ošetrenie dutiny ústnej
- podľa potreby službukonajúcej sestry a rehabilitačného pracovníka pomáha pri rehabilitácii ako aj pri polohovaní chorých
- zabezpečuje iné potreby oddelenia a obstaráva drobné záležitosti pre chorých, odnáša materiál na vyšetrenie a prináša výsledky
- stará sa o dodržiavanie čistoty a poriadku na oddelení, v priľahlých miestnostiach, na chodbách a v ďalších priestoroch oddelenia