+ Pridať inzerát

Riaditeľ ZŠ

Riaditeľ ZŠ
Slovakia Žilinský kraj Žilinský kraj Published December 11, 2020 ID #1254487

Mzda: Viac info tu

Dĺžka praxe: aspoň 5 rokov

Pracovný pomer - doba: pracovný pomer na neurčitý čas

Pracovná oblasť: Výchova, vzdelávanie a šport

Názov pozície: Riaditeľ ZŠ

Názov spoločnosti: Obec Sklené

Text inzerátu: Náplň práce:
Požadované kvalifikačné predpoklady pre ZŠ:
- vysokoškolské vzdelanie II. stupňa požadovaného smeru podľa vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 31/2018 Z. z., ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov v znení neskorších predpisov,
- vykonanie prvej atestácie podľa § 59 a § 90 ods. 1 písmeno a) zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
- najmenej 5 rokov pedagogickej činnosti podľa § 3 ods. 5 písm. b) zákona 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

Iné kritéria a požiadavky pre ZŠ:
- ovládanie štátneho jazyka podľa § 9 odsek 1 písm. d) zákona č. 138/2019 Z. z.,
- znalosť a orientácia vo všeobecne záväzných predpisoch týkajúcich sa základnej školy
- osobnostné a morálne predpoklady podľa § 3 ods. 3 a 4 zákona č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme
- organizačné a riadiace schopnosti
- aktívna znalosť práce s PC (Word, Excel, internet)
- občianska bezúhonnosť podľa § 9 odsek 1 písm. b) zákona č. 138/2019 Z. z.
- zdravotná spôsobilosť podľa § 9 odsek 1 písm. c) zákona č. 138/2019 Z. z.
- vítané skúsenosti v oblasti riadenia právneho subjektu základnej školy
- znalosť cudzieho jazyka
- flexibilita, zodpovednosť a spoľahlivosť

Zoznam požadovaných dokladov pre ZŠ:
- písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania (prihláška)
- overené kópie dokladov o dosiahnutom vzdelaní, o vykonaní 1. atestácie a v prípade absolvovania funkčného vzdelávania alebo funkčného inovačného vzdelávania podľa § 89 zákona č. 138/2019 Z. z. aj doklad o jeho absolvovaní,
- fotokópie ďalších dokladov preukazujúcich získané špeciálne znalosti (kópie získaných certifikátov, atestácie a pod.)
- potvrdenie o dĺžke pedagogickej činnosti
- profesijný štruktúrovaný životopis, osobný dotazník, motivačný list
- písomný návrh koncepcie rozvoja školy – pre ZŠ v rozsahu maximálne 4 strany
- výpis z registra trestov (nie starší ako 3 mesiace)
- lekárske potvrdenie o telesnej spôsobilosti na výkon činnosti učiteľa a vedúceho pedagogického zamestnanca (§16 odsek 2 zákona č.138/2019 Z.z.)
- lekárske potvrdenie o duševnej spôsobilosti na výkon činnosti učiteľa a vedúceho pedagogického zamestnanca
- čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v prílohe žiadosti
- čestné vyhlásenie o bezúhonnosti
- súhlas so spracovaním osobných údajov

Dátum a miesto podania žiadosti o účasť na výberovom konaní:
Písomnú žiadosť o zaradenie do výberového konania spolu s požadovanými dokladmi doručte do podateľne miestneho úradu do: čo najskôr na adresu:
Obec Sklené
Obecný úrad
038 47 Sklené 97

Obálku označte heslom: „Výberové konanie na riaditeľa – neotvárať“
(uveďte konkrétny názov školy, v ktorej sa uchádzate o miesto riaditeľa).

Pri zaslaní poštou je rozhodujúcim dátum podania na odtlačku poštovej pečiatky.

Termín a miesto výberového konania budú uchádzačom oznámené písomne radou školy.