+ Pridať inzerát

Komunitný organizátor (pomoc ľuďom bez domova)

Slovakia Bratislavský kraj Bratislava Published October 23, 2020 ID #788696

Mzda: 930 € za mesiac

Dĺžka praxe: bez požiadavky na odbornú prax

Pozícia vhodná aj pre: absolventa

Pracovný pomer - doba: pracovný pomer na určitú dobu

Pracovná oblasť: Sociálne služby

Vodičské oprávnenie: Skupina B

Názov pozície: Komunitný organizátor (pomoc ľuďom bez domova)

Ponúkaný plat: 930 € za mesiac

Názov spoločnosti: DEPAUL SLOVENSKO, nezisková organizácia

Text inzerátu: Náplň práce:
Hľadáme kolegu (kolegyňu), ktorý má zápal, chuť a zručnosti a ktorého cieľom je malými krokmi meniť systém v prístupe problematiky ľudí bez domova v Bratislave. Čo táto pekná myšlienka znamená v praxi? Ponúkame Ti našu predstavu, akú túto myšlienku preniesť do Tvojej každodennej práce:
- snažiť sa zaktivizovať ľudí bez domova a zapojiť ich do aktívneho riešenia problémov
- venovať týmto ľuďom svoj čas prostredníctvom stretnutí, počas ktorých je Tvojou úlohou načúvať ich momentálnej situácii za účelom mobilizácie a ďalších foriem pomoci,
- komunikácia s dobrovoľníkmi, ktorí prichádzajú do nocľahárne za účelom výpomoci počas večernej služby
- komunikovať na rôznych úrovniach verejnej správy
- naberať mnoho ďalších skúseností a zručností v práci s verejnosťou
- jednoducho sa cez malé víťazstvá pokúšaš vyhrať veľkú vojnu
- Cieľom je postupné odstraňovanie bezdomovectva komunitnou formou
- Výhodou je prax v oblasti sociálnej a komunitnej práce, práce so sociálne znevýhodnenými skupinami obyvateľstva
Výhody:
Ponúkame klasiku: mladý a dynamický kolektív, neformálne pracovné prostredie, flexibilnú pracovnú dobu, možnosť kariérneho rastu, prácu v medzinárodnej spoločnosti, teambulidingové aktivity...
Ale čo je najdôležitejšie, máme:
- prácu, ktorá má ZMYSEL
- prácu, ktorá Ti dáva možnosť NAHLIADNUŤ HLBŠIE do života ľudí na ulici,
- prácu, ktorá Ti umožňuje ZMENIŤ SYSTÉM v oblasti bezdomovectva,
- flexibilnú prácu, vlastné aktivity, ktoré nás približujú k cieľu.

- Neustále vzdelávanie v oblasti komunitnej práce a jazykových zručností