+ Pridať inzerát

Rekreačné zariadenie Villa Szondra v Modre - Harmónií

Rekreačné zariadenie Villa Szondra v Modre - Harmónií
Slovakia Bratislavský kraj Modra Published December 23, 2020 ID #1326362

Rekreačné a ubytovacie centrum HARMÓNIA (Villa Szondra) sa nachádza v rovnomennej rekreačnej oblasti Harmónia pri Modre na rozľahlom 5.181 m2, terasovitom oplotenom pozemku, ktorá leží na úpätí Malých Karpát v lokalite plnej zelene. Vzdialenosť od Modry je necelé 3 km, vzdialenosť do centra Bratislavy je 30 km, do Trnavy 24 km. Okolitá príroda je oázou kľudu a pokoja, poskytuje vo všetkých ročných obdobiach výborné možnosti turistiky a cykloturistiky. V blízkosti sa nachádza známa Zochová chata, lyžiarske stredisko pre menej náročných lyžiarov, zámok Červený kameň. Okolie Modry je známy vinársky región a množstvom pivníc a vinární na malokarpatskej vínnej ceste a taktiež keramiky.

Rekreačné a ubytovacie centrum HARMÓNIA (pôvodne "Villa Szondra") slúži v súčasnosti ako účelové zariadenie pre rekreáciu, spoločenské príležitosti a školenia zamestnancov. Stavba má jedno podzemné, jedno nadzemné a jedno podkrovné podlažie. Pôvodná stavba bola postavená v r. 1930. Terajší vlastník objekt v r. 2001 pristaval a v r. 2006 bol objekt kompletne zrekonštruovaný, pričom priebežná modernizácia prebieha aj v súčasnosti.
1.PP - jedáleň, kaviareň, bar, kuchyňa so zázemím, soc, zariadenia, schodisko, plynomerňa, kotolňa
1. NP - vstupné priestory, soc. zariadenia, chodby, šatne - zariadenia pre personál, vináreň s kuchynkou a skladom, zázemie kuchyne, 2x zasadacia miestnosť, športový blok - sauna, odpočívareň, posilovňa, 2 x samostatne prístupne apartmány.
2. NP (obytné podkrovie) - izby so soc. zariadením, chodba, sauna a vírivka

Objekt je murovaný, osadený v svahovitom teréne, je založený na základových pásoch z monolitického betónu s izoláciami proti zemnej vlhkosti. Stropy sú vyhotovené z monolitickej železobetónovej dosky. Interiérové schodiská sú vyhotovené ako oceľové a drevené. Podlahy v obytných priestoroch sú prevažne z keramickej dlažby, laminátu, textilné (koberce). inde sú z keramickej dlažby. Omietky sú vápennocementové - hladké. Okná a zasklenné steny sú plastové. V kuchyni sa nachádzajú veľkokuchynské zariadenia. Vykurovanie v objekte je riešené ako ústredné z plynovej kotolne, radiátory sú plechové. Vo vinárni je teplovzdušný krb. Šikmé plochy v podkroví sú obložené tatranským profilom. V objekte sú rozvody svetelnej a motorickej elektroinštalácie, studenej a teplej vody, kanalizácie a zabezpečovacieho zariadenia - EPS, EZS.
Fasády majú vyhotovené dekoračné hrazdenie, medzi ktorými sú plochy fasád zateplené, fasádne omietky sú štrukturované. Strecha má zložitý tvar s viacerými úrovňami hrebeňov a strešnými vikiermi. Klampiarske konštrukcie sú z medeného plechu, vonkajšie parapety sú hliníkové. Strešná krytina je betónová.
Objekt má architektonický výraz horského hotela.
Charakteristika: má kapacitu 25 lôžok v dvoj, troj a štvorposteľových izbách s možnosťou 5 prístelok + 2 apartmány, spolu so 6 lôžkami, reštauráciu, snack bar, vínnu pivnicu, konferenčnú miestnosť pre 20 osôb, ďalej zariadenia pre voľný čas - sauna, vonkajší bazén, fitness, solárium, tenisový kurt a miesto pre grilovanie a oddych, taktiež pre deti. Celý areál tvorí vlastnícky aj prevádzkovo ucelený celok. Ide o dvojpodlažné objekty, čiastočne podpivničené, udržiavané a v dobrom technickom stave