+ Pridať inzerát

Opatrovanie Holandsko Oegsteest

Slovakia Published November 11, 2020 ID #997616

Krajina: Holandsko
Miesto: Oegstgeest (Leiden)
Nástup: 30.11.2020
Plat: 2000 Eur/mesiac
Turnus: 2 mesiace
Bonus na cestu 100 Eur
Binus za sviatky 150 Eur
Práca na slovenskú živnosť.
Požiadavky na opatrovateľku: 30-60 rokov, žena, anglický jazyk na komunikatívnej úrovni, francúzsky jazyk výhodou, nevyžaduje sa vodičský preukaz, nefajčiar/ka, skúsenosti s opatrovaním klientov po porážke, imobilných klientov a katétrom, starostlivá, milá, trpezlivá
Opatrovaná osoba: Manželský pár
ŽENA: 87 rokov, pôvodom z Kanady, žije s manželom (99 rokov). V roku 2017 prekonala mozgovú porážku, následkom čoho jej ochrnula pravá polovica tela. Dokáže sa postaviť na ľavú nohu, ale je pripútaná na invalidný vozík. Vie si sadnúť na posteľ, aj udržať rovnováhu, pri transferi aj pomáha opatrovateľke ak vládze. V dome sa preto nachádza aktívny zdvihák, ktorý pomáha pri transferi klientky. Klientka má zavedený katéter. Chodí na WC. Chodí pravidelne na fyzioterapie. Mentálne je úplne v poriadku, ale rozpráva veľmi ťažko. Rozumie holandsky, anglicky aj francúzsky. Pravidelne chodia vypomáhať zdravotné sestry. Klientka rada počúva klasickú hudbu. Jej deti sú muzikantsky založené a často ju brávajú na koncerty alebo do opery.
MUŽ: 102 rokov, na svoj vek je stále dosť samostatný, občas býva zábudlivý, treba mu pripomínať denné činnosť.  Je potrebné mu pomáhať s hygienou, obliekaním, pri vstávaní z postele. Nosí inkontinentné materiály, ale vymieňa mu ich dcéra. Manžel často trávi čas na záhrade, alebo  osamote. Chodí za pomoci paličky. Lieky berie sám. Manželia majú 2 dcéry a vnúčatá, ktoré ich navštevujú. Dcéry robia nákupy. Sú veľmi nápomocné, často berú manžela na prechádzku. Manželia majú mačku.
Náplň Práce: pomoc s osobnou hygienou (sprchovanie, umývanie, krémovanie, umývanie zubov), s obliekaním, transfer klientky z postele/na vozík, výmena sáčkov katétra, výmena plienok, podávanie liekov, pomoc s obliekaním/vyzliekaním. varenie, servírovanie jedla, upratovanie, pranie, žehlenie, kŕmenie mačky.
Bývanie: dom so záhradou
Samostatná izba: áno
Internet: áno
Počet osôb na opatrovanie: 2
Zvieratá: mačka
Voľno: denné prestávky + 2 dni voľna