+ Pridať inzerát

iRobot Roomba 581

Published July 13, 2019 ID #612509

Predám málo používaný plne funkčný vysávač aj s kompletným príslušenstvom v pôvodnom balení ... pôvodná cena bola 599€ ponúkam ho za polovicu teda 299€.
Popis:
Vlajkovou loďou robotických vysávačov iRobot Roomba série 500 sa stal najlepšie vybavený typ Roomba 581. Obsahuje veľmi bohaté príslušenstvo už v základe, ako trojicu virtuálnych majákov, náhradné kefky, dva filtre a diaľkové ovládanie s označením Wireless Command Center (centrálne pult na zadávanie príkazov vysávači). Robotické vysávače iRobot pri upratovaní premýšľa a berú do úvahy tvar, veľkosť a charakter miestnosti. Podľa toho dynamicky upravujú svoje správanie i spôsob upratovania. Vnútri Roomby pracuje výkonný procesor ARM, ktorý neustále vyhodnocuje dáta z 38 senzorov. Výrobca tomuto systému hovorí iAdapt. Čistiaca hlava sa potom dokáže dokonale prispôsobiť rôznym povrchom, vďaka bočnému kefke Side Brush dokáže vysávač vyčistiť aj priestor pozdĺž stien. Funkcia načasovanie upratovania, aktívna detekcia nečistôt Dirt Detect, nárazníky so spomaleným dotykom, filtračný systém z mikrovlákien, hlučnosť pod 60 dB či infračervené senzory pre orientáciu v miestnosti. To sú kľúčové vlastnosti robotických vysávačov iRobot.

Vďaka múdremu systému iAdapt sa vysávač pri upratovaniu dokáže prispôsobiť prostrediu, rôznym druhom povrchov i množstvu neporiadku. Na základe vstupných dát vyhodnocuje najvhodnejšie pohyby tak, aby čo najlepšie odstránil rôzne druhy nečistôt. Za najkľúčovejšou vlastnosťou robotických vysávačov iRobot sa považuje dôkladnosť. Vysávač nedokončí upratovanie do tej doby, než je povrch riadne vyčistený. Každé miesto tak prejde priemerne 4×. K dokonalému využitiu systému iAdapt prispieva Cleaning Head Module, inak čistiaca hlava. Ta sa dokáže prispôsobiť čistenému povrchu a pomocou niekoľkých senzorov preskúmava terén. Potom predáva informácie o konkrétnom mieste a stupni znečistenia povrchu.

Pomocou vylepšenej verzie systému Virtual Wall Lighthouse môžte svojmu iRobotu určiť miesta, kam nesmie zájsť, alebo mu naopak vytýčiť správnu trasu. V praxi je to malá krabička s vlastným napájaním, ktorá obsahuje infračervený vysielač fungujúci vo dvoch režimoch:
1.virtuálna stena – rozdelí miestnosť na dve časti, stačí len nasmerovať požadovaným smerom. iRobot potom za túto „stenu“ nezájde.
2.virtuálny maják – pokiaľ iRobot upratuje celý byt, maják mu pomôže nájsť cestu späť do nabíjacej stanice. Majáky sa rozmiestia na prahy jednotlivých miestností a o viac sa už nemusíte starať.

Najvyšší model 581 je dodávaný s tromi virtuálnymi stenami, ďalšie sa dajú dokúpiť. O ich napájanie se starajú batérie 1,5 V s životnostťou niekoľko mesiacov. Mód stena / maják sa volí prepínačom na tele krabičky.

V prípade zablokovania kolesa alebo kartáča spustí vysávač sériu vyslobodzujúcich manévrov. Príkladom môžu byť triasne kobercov. Pri namotaní triasní sa kartáče začnú točiť opačným smerom a Roomba môže pokračovať v upratovaní. Pokiaľ máte v byte vysoké p